Co warto wiedzieć

Poradnik

Co wybrać?

Może to zabrzmi brutalnie ale jeżeli chcesz podróżować to nie ma znaczenia jak będziesz się przemieszczać. Tak na prawdę liczy się przygoda i to czym będziesz się przemieszczać ma jedynie Ci pomóc więc jeżeli marzy Ci się wyprawa na motorze to proszę bardzo. Nie masz wielkiego budżetu na kampera to nic nie szkodzi. Możesz zbudować coś swojego na bazie tysiąca pomysłów w internecie. Jeżeli dalej to będzie dla Ciebie wyzwanie to możesz zawsze jechać komunikacją lecz wtedy polecam poruszanie się między miasteczkami niż dzikimi terenami. 

CZemu van?

W mojej opinii jest to najfajniejszy samochód na takie przygody. Daje Ci ten komfort, że gdzie się nie zatrzymasz masz ten blaszany domek w którym możesz spokojnie się zdrzemnąć, coś zjeść czy się przemyć. Oczywiście nie musisz powtarzać naszych pomysłów i możesz równie dobrze podróżować w standardowej osobówce. Przecież to tylko kwestia rozbicia małego biwaku. 

Jak ja wybierałem samochód?

Wydaje mnie się, że jeżeli chodź raz pojedziesz vanem lub kamperem chociaż na małą wycieczkę to już nie będziesz chciał inaczej podróżować. 
Gdy szukałem auta do zakupu już doskonale widziałem co chcę wybrać. Szukałem czegoś z duszą i stylem. Wymiary też miały znaczenie aby mieścił się do garażu. Tak wybór padł na VW Transporter czyli ogórka. Jest oczywiście parę mankamentów takiej decyzji. Nie można w nim stanąć, prysznic jedynie z worka i mimo remontu potrafi mieć swoje kaprysy w uruchamianiu. Jednak gdy tylko ruszy się w podróż to się o tym zapomina i zaczynasz traktować jako cechy i zauważać tego pozytywy jak to że się zmieścisz na każdym parkingu, nie musisz bać się o szczelność instalacji wodnej i niskie temperatury oraz to że samochód ma swoją duszę. 

Zaobserwuj nas

kod bonusowy lvbet