niedziela, 28 lipiec 2013 16:30

Marina Evelyn i Opel Insignia BiTurbo 4x4

Mazury to od kilku dobrych lat miejsce rozgrywania Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Szutrowych odcinków i bazy hotelowej tam nie brakuje.

Ale władze rajdu czyli Polski Związek Motorowy robi wszystko aby zniechęcić kibiców i media do przyjazdu i oglądania tej widowiskowej dyscypliny sportu. A jak nie ma mediów i kibiców to nie ma sponsorów, a jak nie ma sposorów to nie ma telewizji – a jak nie ma telewizji – to nie ma widzów i sposorów i tak sie kółko zamyka.

PZM oferuje kibicom tylko rajd bez żadnych dodatkowych atrakcji, a dzisiaj widz czyli klient chce czegoś więcej – chce show! A co dostaje? Za 79 zł (zwykły bilet) oferuje mu się zakaz dojazdu do odcinka i konieczność zostawienia samochodu 2 km przed oesem i długi spacer. Dopiero jak sie wykupi karnet VIP za 400zł to można dojechać na parkingi tuż przy odcinku. Tak to wynikało z informatora dostępnego przed rajdem, ale tym razem PZM przesadził z wyobrażeniem o swojej imprezie i przyjechało bardzo mało kibiców. Więc z braku chętnych na parkingi VIP wpuszczano w wielu miejscach kibiców do samego oesu – efekt był taki że ci co wykupili karnety za 400zł poczuli się oszukani!

Strefa serwisowa koło toru w Mikołajkach

 

znowu była na gołym polu – czyli jak pada deszcz to wszyscy brodzą w błocie, a jak jest sucho to kurzy się nie miłosiernie. :(

Niektórzy się muszą jeszcze sporo nauczyć – Evo 9 „Pickup”

 

Garstka wiernych kibiców

 

I ich psów

 

Inessa Tuszkanowa (Playmate Playboya) "nie pokazała" za wiele – zajeła dopiero 34 miejsce.

Zostawmy Rajd Polski i jego organizatorów w swoim małym świecie – powinni pojechać na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach i zobaczyć jak się organizuje porządną imprezę dla kibiców, z bogatymi sposorami (pula nagród to 1mln $!) i mediami z całego świata.

http://www.turystyka-motoryzacyjna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=184:puchar-wiata-w-siatkowce-plaowej-mazury-grand-slam-2012&catid=62:sport-category&Itemid=73

 

Wystarczy tego narzekania, my pojechaliśmy na Mazury eleganckim Oplem Insignia w wersji BiTurbo CDTI 4x4 o mocy 195KM i zatrzymalismy się w Marinie Evelyn w Bogaczewie koło Giżycka. http://www.evelyn.com.pl/

Marina Evelyn została nam polecona przez naszego kolegę który trzyma tam przez cały sezon w jedenej z kilkudziesięciu kei rezydenckich (z prądem i wodą) swoją łódź motorową.

 

Evelyn posiada pełne wyposażenie dla żeglarzy (sanitariaty i odbiór nieczystości z jachtów) oraz pokoje 1-4 osobowe

 

 

 

z łazienkami

 

W obiekcie panuje fajna, rodzinna atmosfera 

Co zwłaszcza daje się odczuć podczas śniadania kiedy to poranne słońce wpada wprost znad jeziora do restauracji – wspaniały widok

 

Marina Evelyn czarteruje jachty, kajaki czy quady i oferuje także miejsce na kampingu.

 

Opel Insignia przyciągał uwagę wielu osób – widząc na tylnej klapie napis BiTurbo 4x4

 

 

i 20 calowe felgi, pytali czy to jest najmocniejsza wersja OPC o mocy 320 KM ;)

 

Silnik o mocy 195KM oczywiście jest mocniejszy od testowanej wcześniej wersji 160 KM ale automatyczna skrzynia biegów pochłania część tej mocy.

 

Ta wersja miała oprócz najlepszej tapicerki skórzanej Indian Summer,

 

także podgrzewane i wentylowane fotele, radar zbliżania, rozpoznawała znaki ograniczenia prędkości i oczywiście 3 tryby pracy zawieszenia i silnika.

 

Oraz wbudowaną przetwornicę 230/12V – wbrew pozorom bardzo przydatne urządzenie – ja zawsze korzystam z laptopa w trasie więc to doceniam projektantów Opla.

Duży bagażnik - ten element zawsze sprawdzamy - w końcu to Turystyka-Motoryzacyjna

 

Lubię insignię za całkowicie wyłączalny ESP i napęd 4x4 - na szutrze to duża frajda z jazdy. Na felgach "dwudziestkach" Opel  fajnie wygląda, ale wybrałbym raczej osiemnastki - bardziej komfortowe i nie boję się że byle dziura powygina mi felgę. 

Galeria:

{gallery}k2/weekend_w_polsce/marina{/gallery}

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter i Agnieszka Płotczyk

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2013 09:41