poniedziałek, 27 kwiecień 2015 19:26

Szczyrk, Qubus Hotel Bielsko-Biała i Mercedes Klasa V 250 Bluetec Avantgarde

Zachęceni optymistycznie brzmiącą prognozą pogody, wyruszyliśmy na narty w góry. Miejscem docelowym wyprawy była Bielsko-Biała. Stąd blisko już do Szczyrku i Wisły, miejscowości pełnych wyciągów narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

W Bielsku-Białej byliśmy gośćmi hotelu Qubus  http://www.qubushotel.com/pl/hotele/bielsko-biala/3/ , leżącym w centrum miasta. Sąsiaduje on przez ścianę z dużym centrum handlowym, którego wejście wręcz widać z restauracji „4Elements”.

mbvbielsko 25

mbvbielsko 28

Nasz pokój

mbvbielsko 18

mbvbielsko 21

mbvbielsko 20

Taki mieliśmy widok z okna w sobotę

mbvbielsko 22jpg

Wieczorem poszliśmy do Torino Paninoteka & Bar na lampkę wina ze znajomymi.

 http://www.qubushotel.com/pl/hotele/3/tag/Torino+Bielsko/

Prognoza pogody zapowiadała w nocy obfite opady śniegu, na ulicę wyjechały solarki które posypywały suche ulice solą!? Widzieliśmy jak jedna z nich przejechała obok hotelu chyba z kilkanaście razy... za to jak sypnęło śniegiem w niedzielę

mbvbielsko 48

to nie zobaczyliśmy na drogach ani jednej.....

Nieopodal znajduje się Bielska Starówka, po której spacerowaliśmy w sobotni wieczór.

mbvbielsko 45

Jak Bielsko to musi być i mały Fiat – tu w środku pubu:)

mbvbielsko 44

Tuż pod hotelem znajduje się też pomnik Bolka i Lolka, bo to właśnie tu powstawała ta kultowa bajka. Głównym celem naszej wycieczki były jednak narty, tzn. chęć pojeżdżenia na nich.

mbvbielsko 35

W sobotni poranek dopisała nam pogoda. Pojechaliśmy do Szczyrku, gdzie na skąpanym w słońcu stoku '' Krasnal '', pod okiem instruktorki Mai, stawiałam swoje pierwsze, no może drugie kroki na nartach.

mbvbielsko 36

mbvbielsko 39

Zachęcona postępami w narciarskim przedszkolu, drugiego dnia wybraliśmy nieco trudniejszy stok, leżący na Przełęczy Salmopolskiej a dokładniej na Biały Krzyż.

mbvbielsko 49

Pogoda w niedzielę diametralnie się zmieniła. Obficie padający śnieg i silnie wiejący wiatr stanowił nie lada wyzwanie żeby tam dojechać, a co dopiero jeździć na nartach. Wiele samochodów zrezygnowało z podjazdu na Przełęcz i zawracało.

mbvbielsko 50

Mercedes dał radę dowieźć nas do wyciągu, my również mimo przeciwności pogodowych wykorzystaliśmy ten dzień do doskonalenia jazdy.

mbvbielsko 51

Jeździłem już kiedyś Mercedesem Viano czy VW Caravelle, ale nowa klasa V to zupełnie inna liga

i ten Mercedes praktycznie nie ma obecnie konkurencji.

mbvbielsko 34

Poziom komfortu jazdy, wykończenia wnętrza jak i zastosowanych rozwiązań ma więcej wspólnego z S klasą niż samochodem dostawczym.

mbvbielsko 17

Liczba aranżacji i ustawienia foteli jest ogromna

mbvbielsko 15

mbvbielsko 1

mbvbielsko 16

Fotele można zamieniać miejscami lub przesuwać w szynach.

mbvbielsko 10

Ilość miejsca dla wszystkich pasażerów jest ogromna.

Można otwierać tylko tylną szybę i skorzystać z akcesoryjnej półki/schowka

mbvbielsko 12

mbvbielsko 6

mbvbielsko 13

mbvbielsko 2

Silnik o oznaczeniu 250 to wysokoprężny BlueTec o mocy 190 koni z pojemności 2,2L 

mbvbielsko 9

Doskonale pasuje do tego auta – zapewnia odpowiednią dynamikę, nieuciążliwy dźwięk i niskie spalanie - ok. 9,3L/100km co jest świetnym wynikiem dla auta o masie 2,2tony i tak dużej powierzchni czołowej.

A propos przodu - światła ILS LED są fenomenalne.

mbvbielsko 7

mbvbielsko 8

Do V Klasy możemy zmówić większość systemów wspomagające bezpieczeństwo jakie oferuje marka Mercedes do osobowych modeli.

Mi przypasował Distronic Plus automatycznie utrzymujący odległość od poprzedzającego pojazdu – bardzo przydatne w korku, jak i na autostradzie.

mbvbielsko 43

Jakości wykonania nie można nic zarzucić – nagłośnienie „Burmester” składające się 15 głośników można nazwać wzorcowym – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dobrze wytłumić i nagłośnić takie pudło jest trudniej niż samochód osobowy. W jego skład wchodzi system wzmacniający głos kierowcy do pasażerów z tyłu.

mbvbielsko 53

Pasażerowie z tyłu mają własne sterowanie klimatyzacją.

mbvbielsko 55

W nocy można docenić nastrojowe oświetlenie wnętrza „Ambiente” i podświetlony stopień.

Przejechaliśmy Mercedesem V Klasą ponad 1200km i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego auta. Jeżeli chcecie wygodnie podróżować w 5-7 osób wraz z bagażem to nie ma lepszego auta.

Więcej na:  http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/v-class/v-class/fascination/impressions.flash.html 

mbvbielsko 30

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter i Agnieszka Płotczyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)