czwartek, 02 styczeń 2014 20:51

Audi A8 - premiera 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Audi zaprezentowało najnowszą odsłonę swojego flagowego modelu A8.

 

Co prawda nie jest to zupełnie nowy model tylko facelifting – zmienił się głównie przód auta i kształt przednich reflektorów które można zmówić w wersji Matrix LED.

 a8 2

Podczas nocnej jazdy poznaliśmy zalety tego rozwiązania i stwierdzam, że działa to doskonale – włączając i wyłączając selektywnie pojedyncze diody (z 25 zainstalowanych) lub zmieniając intensywność świecenia skutecznie oświetlają pobocze czy skrzyżowania a na autostradzie automatycznie wydłużają zasięg reflektorów i nie oślepiają innych uczestników drogi.

Musze przyznać,że że światła Matrix LED w połączeniu z asystentem jazdy nocnej (wyświetlającym obraz z kamery na podczerwień i zaznaczającej ludzi a nawet małego kotka który wybiegł nam na drogę) znacząco zwiększają bezpieczeństwo podczas prowadzenia w nocy.

 a8 3

Silnik TDI V8 ma monstrualny moment obrotowy 850Nm i moc 385 KM z 4,2 L i zapewnia błyskawiczny start w moim ulubionym stylu – jak wielka motorówka: podnosi przód i prze do przodu błyskawicznie zmieniając biegi przez skrzynię S-Tronic.

 a8 9

Pomruk silnika V8 jest tylko dodatkowym atutem, bo to 850 Nm robi niesamowite wrażenie poruszając tak dynamicznie wielkie auto o masie prawie 2 ton.

 a8 10

Wnętrze wykończone jest elegancką skórą i panelami z drewna

 a8 6

a8 7

a8 8

Wersję Lang można zamówić z elektrycznie regulowanymi fotelami i systemem Rear Seat Entertainment

a8 14

 a8 4

a8 5

Nagłośnienie Bang & Olufsen jest wzorcowe

 a8 12

a8 13

Nie będę ukrywał, że jazda tym Audi A8 jest bardzo przyjemna i zrobiła na mnie duże wrażenie :)

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter   

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 styczeń 2014 21:07