niedziela, 13 październik 2013 18:35

Audi A3 Limousine - premiera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowym Audi A3 w wersji 3 drzwiowej i Sportback już jeździliśmy, teraz przyszła kolei na prezentację odmiany Limousine.

a3L 5

Muszę przyznać, że samochody w wersji sedan (tutaj Limousine) podobają mi się najbardziej i Audi A3 L jest tego najlepszym przykładem.

 a3L 13

Spory bagażnik dostajemy w zestawie

 a3L 6

a3L 7

Jeździliśmy z silnikiem 1,8 o mocy 180 KM z automatyczną skrzynią S-Tronic i niczym (oprócz wyglądu i bagażnika) nie różni się od testowanej wcześniej wersji Sportback:

 http://turystyka-motoryzacyjna.pl/index.php/item/129-audi-a3-sportback-1-8-tsi-180-km

 a3L 8

Musze pochwalić konstruktorów za zestrojenie zawieszenia – pomimo 18 calowych felg bardzo dobrze wybierał nierówności na bocznych Mazurskich drogach.

Audi promuje system multimedialny MMI z usługami Connect 1

Można zapytać o lokalne atrakcje turystyczne, przejrzeć wiadomości ze świata (na razie po angielsku) czy sprawdzić połączenia lotnicze i kolejowe - ale tutaj chyba jest jeszcze problem z dostarczaniem danych).

a3L 9

W trakcie jazdy zamiast czytać wiadomości z ekranu można pozwolić systemowi Connect na ich przeczytanie – lektorka czyta informacje z ekranu fonetycznie po polsku nie odmieniając liczb przez przypadki ze wszystkimi skrótami – np. datę 1978 zamiast przeczytać - „tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty osmy” to czyta: „ w roku jeden dziewięć siedem osiem” lub skrót słowa zamieszkały „zam.” czyta dosłownie „zam” co nieźle nas rozbawiło. Ale czytanie informacji ze świata po angielsku z polskim akcentem i to już był niezły kabaret. Trzeba przyznać, że to przydatna funkcja ale jeszcze wymaga dopracowania.

 a3L 10

A3 Limousine z przodu

 a3L 4

Sylwetka, proporcje i forma to niewątpliwie zalety Audi A3 L, zresztą jak już wcześniej pisałem o A3:

 http://turystyka-motoryzacyjna.pl/index.php/item/109-hotel-narvil-i-audi-a3-1-8-tfsi

 a3L 3

W tym samochodzie nie ma się do czego przyczepić, bardzo dobrze się prowadzi a mi tylko brakowało napędu quattro który zostanie wprowadzony trochę później.

 a3L 2

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter 

Ostatnio zmieniany piątek, 25 październik 2013 19:27