niedziela, 28 lipiec 2013 16:31

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie***** i Mercedes A 180

Mazury-„Cud Natury” kuszą turystów pięknymi widokami przez cały rok. I my turystomaniacy bywamy tam często, nie tylko latem, ale tę część Mazur - Mazury zachodnie odwiedziliśmy po raz pierwszy.

Odległość niecałych 200 km od Warszawy sprawia, że podróż nie jest długa ani męcząca (zwłaszcza w Mercedesie A Klasa)  i po dwóch godzinach można już chłonąć atmosferę mazurskich lasów i jezior. Trafiliśmy na piękną pogodę w środku Polskiej Złotej Jesieni 

 

Byliśmy gośćmi malowniczo położonego hotelu Dr. Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich.

http://drirenaerisspa.pl/hotel-wzgorza

Choć Góra Dylewska ma tylko 312 m. n.p.m. to warto znaleść się na jej szczycie, aby z perspektywy przyjrzeć się okolicy. Spacer z hotelu na górę trwa ok. 15 minut, po drodze nie lada gratką dla mieszczuchów jest hodowla Danieli.

 

Sam hotel mimo październikowego weekendu pełen był gości. Obiekt pracuje na swoją pięciogwiazdkową renomę już ponad 6 lat.

Pokoje  wykończone są  wysokiej klasy meblami

Tak dużej łazienki jeszcze w polskim hotelu jeszcze nie widzieliśmy.

Hotel Dr. Ireny Eris to przede wszystkim Kosmetyczny Instytut oferujący olbrzymi zakres zabiegów na bazie własnej produkcji kosmetyków i konsultacji lekarzy dermatologów.

Nie będę wymieniać wszystkiego – lepiej zajrzyjcie na: http://drirenaerisspa.pl/hotel-wzgorza/pl/instytut-kosmetyczny/kosmetyczny-instytut.html

Instytut składa się aż z 35 gabinetów zabiegowych.

Byliśmy już w wielu hotelach które mają większe lub mniejsze SPA ale dopiero tutaj nabiera to zupełnie innego znaczenia.

Oczywiście SPA w hotelu posiada nie tylko sauny, łaźnie czy termarium solankowe i ziołowe, ale takze rozległy wewnętrzny basen dostępny  wyłącznie dla gości hotelowych

z dwoma zewnętrznymi jacuzzi.

I właśnie kąpiel w gorącej wodzie z bąbęlkami na zewnątrzynm tarasie w nocy z widokiem na niesamowicie rozgwieżdżone niebo w połączeniu z zapachem lasu urzekł nas najbardziej.

Warto też wspomnieć o kuchni z której słynie hotel. Niektórzy goście przyjeżdżają tu z Warszawy tylko na kolację do „Restauracji Romantycznej”.

Wszystkie potrawy sporządzane są z produktów „eko” pozyskanych z okolicznych gospodarstw . Kucharze hołdując zasadzie „slow food” sporządzają z nich pyszne potrawy.

Na śniadanie jest niespotykany gdzie indziej bogaty wybór bardzo smacznych potraw.

  Ci, natomiast  którzy cenią sobie prywatność mogą wynająć lub stać się właścicielem Siedliska na Wzgórzach Dylewskich.

 

Są to utrzymane w podobnym „ mazurskim”stylu wolno stojące domki (6-8 osobowe) ,

wyposażone w oddzielne sypialnie  (3 lub 4) z łazienkami,

 

Salon

 

Oraz kuchnię z jadalnią

 

Działki na których stoją  siedliska są bardzo duże a domy są tak od siebie oddalone że nawet głośna impreza nie będzie przeszkadzać sąsiadom

Położenie nieopodal hotelu pozwala wynajmującemy lub właścicielowi (wraz ze znajomymi lub rodziną) siedliska na korzystanie z bogatej oferty hotelu a czuć się jakby w domu.

 

Na Wzgórza Dylewskie pojechaliśmy najnowszym Mercedesem Klasy A – jest tak zmieniony, że z poprzednikiem łączy go tylko nazwa.

To całkowicie nowa konstrukcja Mercedesa i od razu powiem – bardzo udana.

 

Wsiadając do środka, od razu odczuwamy że jest to samochód segmentu premium, fotele przednie i tylne z integralnymi zagłówkami są bardzo wygodne i ergonomiczne,

wyglądem nawiązują do foteli z AMG SLS – a to jest chyba najlepsza rekomendacja.

 

Tak samo przednia deska rozdzielcza pokryta skóra ekologiczną, stylem,

 

kształtem i nawiewami nawiązuje do kultowego już SLS’a

 

W najnowszej A Klasie można zamówić prawie wszystkie systemy bezpieczeństwa znane dotychczas z największej Klasy S.

 

Mercedes A Klasa to teraz sportowy hatchback – szeroki i niski z bardzo sztywnym (zdecydowanie za sztywnym) zawieszeniem jak nasze nierówne drogi. Nasz testowy egzemplarz miał benzynowy silnik 1,6 o mocy 122KM i tak sztywne zawieszenie nie było mu potrzebne.

 

Po pierwszych kilometrach jazdy w trybie D nowej automatycznej dwusprzęgłowej 7-stopniowej skrzyni skrzyni biegów 7G-DCT miałem mieszane uczucia – pomyślałem: „No tak masa 1300 kg i 122 KM to nie jest najszczęśliwszy wybór na polskie drogi”. Okazało się jednak że tryb D dąży do jak najniższego zużycia paliwa, nie tylko poprzez jak najszybsze wrzucenie siódmego biegu ( już nawet przy 60 km/h) aby utrzymywać niskie obroty (ok. 1200-1800 obr.) ale przede wszystkim poprzez bardzo „przymulone” reakcję na gaz. Takie połączenie daje wrażenie braku mocy w aucie. Przejście w tryb Sport nie jest przeze mnie zbytnio lubiany bo zazwyczaj komputer każe kręcić się silnikowi do zbyt wysokich obrotów przed zmianą na wyższy bieg. Optymalnym rozwiązaniem okazała się zabawa łopatkami przy kierownicy – reakcja jest natychmiastowa a samochód lepiej przyśpiesza w średnim zakresie obrotów.

 

Muszę przyznać że BMW 1 ma teraz groźnego konkurenta z tego samego segemntu – pozycja za kierownicą z wrażeniami kręcenia kierownicą i szybkością zmiany biegów w nowej skrzyni mogą być wzorcowe dla innych producentów.

 

Przyzwyczajenia wymaga tylko umieszczenie dźwigni zmiany biegów z prawej strony kolumny kierownicy – tam gdzie wszyscy inni montują dźwignię włączającą wycieraczki.

Starym zwyczajem wycieraczki w Mercedesie włącza się po lewej stronie tą samą dźwignią co kierunkowskazy – wymaga to oczywiście przyzwyczajenia, a raczej odzwyczajenia się od odruchu używania do tego prawej ręki.

Muszę przyznać że BMW i Audi  mają  teraz groźnego konkurenta z tego samego segmentu – pozycja za kierownicą, frajda z kręcenia kierownicą i szybkość zmiany biegów w nowej skrzyni mogą być wzorcowe dla innych producentów.

Wracając do domu odwiedziliśmy Grunwald, było tak ciepło że wykorzystaliśmy duży otwierany  panoramiczny szyberdach - przy prędkościach do 90 km/h sprawdzał się znakomicie.

 

Wojny to zawsze był interes dla producentów broni - ale pod Mławą okazuje się że i dla dostawców jedzenia ;)

 

Hotel Dr Irena Eris Spa***** Wzgórza Dylewskie w pełni zasługuje na pięć gwiazdek i jest jak narazie najlepszym hotelem w którym byliśmy w Polsce. Przede wszystkim jest to zasługa profesjonalnej i uprzejmej osługi która sprawia, że goście czują się tu jak u siebie w domu.

 wzgrza dylewskie i mercedes a180 45

Galeria:

{gallery}k2/hotele/irena_eris{/gallery}

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter i Agnieszka Płotczyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2013 10:17