niedziela, 28 lipiec 2013 16:01

Warminski Hotel & Conference i Suzuki SX4

W Suzuki SX4 wybraliśmy się na Warmię i Mazury na dwie bardzo dobrze zorganizowane imprezy sportowe a zatrzymaliśmy sie w Hotelu Warmińskim*** w Olsztynie.

Odwiedziliśmy długo wyczekiwany Puchar Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach:

http://www.turystyka-motoryzacyjna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=184:puchar-wiata-w-siatkowce-plaowej-mazury-grand-slam-2012&catid=62:sport-category&Itemid=73

i Mistrzostwa Strefy Północnej w Motocrossie w Lidzbarku Warmińskim.

Tor motocrosowy w Lidzbarku Warmińskim jest fantastycznie położony i zaprojektowany – stojąc na centralnej górce można obejrzeć większość trasy:

 

Widać start,

 

trzy podjazdy

 

zjazdy,

 

i hopy

 można bezpiecznie małym tunelem przejść do strefy dla  kibiców i serwisowej

Jest miejsce do zaparkowania tuż przy torze – gdzie przydał się napęd 4x4 i podwyższone zawieszenie Suzuki SX4.

 

Suzuki SX4 w odróżnieniu od innch samochodów lepiej sprawuje się na bocznych drogach niż na autostradzie – to zalety podwyższonego zawieszenia i napędu 4x4 i niskiej masy własnej, ale także braku nadmiernej elektroniki

Po Pucharze Siatkówki wszyscy rzucili się do wyjazdu ze Starych Jabłonek - oczywiście zrobił się korek – znalazłem na mapie alternatywną drogę szutrową i wtedy mogłem wykorzystać w/w zalety SX4.

 

Wnętrze to typowe Suzuki.

 

Szkoda tylko, że Suzuki nie zdecydowało sie przekuć swojego sukcesu kiedy to w zeszłym roku Nobuhiro Tajima pobił barierę 10 minut, jako czasu wjazdu na górę Pikes Peak (w czasie 9:51) w specjalnie zbudowanym SX4.

Gdyby wyposażyć SX4 w sportowe fotele, hamulce Brembo i silnik o mocy ponad 200KM to byłby niezły hit wśród fanów rajdów.

 

   Ale wróćmy do Warmiński Hotel & Conference położonego w samym centrum Olsztyna - nowoczesnego obiektu konferecyjno – biznesowego, dysponujący 133 pokojami:

 

Łazienka z dużym oknem 

 

Restauracja Bon Apetit

Foyer

 

Kompleks wielofunkcyjnych sal konferencyjnych o łącznej pow. 400m2

 

Warmiński Taras Grill & Bar

 

Strefa Wellnes

 

Podczas naszego pobytu na dole było wesele na ponad sto  osób - ale hotel jest dobrze wyciszony i nie było tego wogóle słychać.

Galeria:

{gallery}k2/hotele/warminski{/gallery}

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter i Agnieszka Płotczyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2013 10:18