niedziela, 28 lipiec 2013 16:00

Hyundai i30 2012 - milowy krok

Nowy Hyundai i30 to ogromny krok w stosunku do swojego poprzednika – został całkowicie przeprojektowany.

Oczywiście urusł w każdym kierunku ale najwieksze wrażenie zrobiła na mnie zupełnie nowa pozycja za kierownicą i przednie fotele – jakże inne i lepsze od poprzedniczki.

Teraz można ustawić sobie fotel i kierownicę jak w Oplu Astra – który jest moim faworytem w tej kategorii. Siedzisko można znacznie niżej opuścić i odsunąć dalej do tyłu.

Poprawiono znacznie jakość plastików i jakość wykonania.

Zmieniły się na przykład klamki i odgłos towarzyszący zamykaniu drzwi – teraz zamykają się jak w niemieckim samochodzie wyższego segmentu – taki szczegół ale świadczy o tym, że ktoś nad tym pracował.

 

Deska rozdzielcza została nowocześnie zaprojektowana – jak ktoś już jeździł poprzednikiem, będzie tu się czuł jak u siebie.

Na kierownicy jest guzik służący do zmiany siły wspomagania Flex Steer – można wybrać 3 tryby pracy.

 

Niestety nie zrezygnowano z kontrowersyjnego niebieskiego podświetlenia radia czy sterowania klimatyzacją – nadal w nocy jest problem z nadmiernym oślepianiem.

Oczywiście można to lekko przyciemnić – ale razem ze wszystkimi zegarami i niestety rano odpalając samochód trzeba na powrót kręcić w drugą stronę.

 

Wraz z powiększeniem i30 zyskało na komforcie i precyzji prowadzenia.

 

Oczywiście bagżnik także powiększono, ale chyba ważniejsze że ma regularne kształty.

 

Jedyne zatrzeżenia mam do zastosowanych opon Hankook Kinergy Eco – może i obniżają zużycie ale dlaczego są tak głośne że psują frajdę z jazdy?

Szkoda że Hyundai nie zaszleje i nie zastosuje wiekszych silników ( mocy 160-200KM) do nowego i30.

Silnik 1,6 crdi o mocy 110KM nie jest zły i spokojnie wystarcza do spokojnej jazdy – ale skoro zawieszenie pozwala na więcej to czemu by nie.

Jeżeli Hyundai będzie w takim tempie  modernizował swoje auta, to zapowiada się niezła wojna z konkurentami, oczywiście z korzyścią dla klientów.  

 

 

Galeria:

{gallery}k2/samochody/hyundai/i30{/gallery}

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter

 

 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 08:06