niedziela, 28 lipiec 2013 14:36

Hotel Manor House**** i Citroen C4 2,0 HDI Exclusive

Manor House to prawdziwe Spa w stylowym hotelu a Citroen C4 to prawdziwy Citroen.....

Byliśmy już w wielu hotelach i widzieliśmy już różne hotelowe Spa – ale tutaj to cały hotel zasługuje na to miano. www.manorhouse.pl .

Nocując w posiadłości Manor House, można wybrać nocleg w trzech miejscach: Pałacu Odrowążów (zabytkowe meble i wystrój z epoki mają dostojny rezydencjalny charakter) czy Stajni Platera ( rustykalny styl)

My nocowaliśmy w Termach Zamkowych w pokoju SPA Juta

Poprzez odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, od kamienia poprzez egzotyczne drewno, antyczne płaskorzeźby, kolory, oświetlenie, zapach olejków czy kadzidełek, relaksującą muzykę otrzymujemy niepowtarzalną atmosferę.

Łazienka to też miejsce sprzyjające wyciszeniu i odpoczynkowi dzięki m.in.: delikatnemu światłu, kamiennemu brodzikowi czy egzotycznemu drewnu na podłodze.

Widok z okna

Posiadłość Manor House którego historia sięga XII wieku to stojący na wzgórzu Pałac Odrowążów (m.in. miejsce organizacji konferencji w salach od 30 do 280m2) otoczony 10 ha zabytkowym parkiem na którego terenie mieści się Wioska Witalna, oranżeria i  basen, pole do minigolfa  oraz  dwa stawy.

Dawna stajnia to obecnie recepcja, pokoje  i restauracja z dwoma  salami, które także są bardzo klimatyczne.

Ale najwieksze wrażenie zrobiła na nas woda w basenie Ery Wodnika – to pierwszy w Polsce i piąty na Świecie tego typu basen z bezchlorowym systemem uzdatniania wody oparty na nadtlenku wodoru stabilizowanym jonami srebra. Woda w tym basenia nie posiada żadnych szkodliwych związków chemicznych (a jedynie tlen atomowy i wodę) – jest miękka nie podrażnia oczu ani skóry. Po wyjściu z basenu wytarczyło osuszyć ciało i natrzeć nawilząjącym balsamem który znajduje się w każdym pokoju.

Ale Chlewiska to nie tylko hotel a także Zabytkowa Huta Żelaza w którym mieści się oddział Muzeum Techniki z Warszawy.

Obecnie w wyremontowanych pomieszczeniach zgromadzona jest wystawa  maszyn do obróbki metalu oraz najbardziej popularne polskie samochody XX wieku

Niezłe rarytasy tu zobaczyłem, np. prototypy z Nysy czy FSO

W innej sali stoją zabytkowe motocykle – fan motoryzacji znajdzie tu napewno coś dla siebie.

W najwyższej wieży mieści się gichtociąg – winda wodna która służyła do dostarczania wagoników z surowcem do wielkiego pieca odlewniczego.

Wracając do Citroena C4 Exclusive 2,0 HDI 150KM – marka Citroen kojarzy mi się od  dzieciństwa z kilkoma cechami które są także we współczesnym C4:

Po pierwsze : z  komfortowym zawieszeniem –  co charkteryzowało się m.in. podnoszeniem się przodu    samochodu podczas przyśpieszania – a że dwulitrowemu HDI nie brakuje mocy ani momentu obrotowego  w dodatku rozwijanej tradycyjnie – czyli duży „kopniak” między 1,5 a 2,5 tys.  obrotów to wspomniane już „podnoszenie” bardzo mi przypominało jazdę większym Citroenem C6 z   jego hydropnematycznym zawieszeniem.

Po drugie - miękkimi fotelami

Po trzecie z futurystycznym wnętrzem  - zwłaszcza  deską rozdzielczą i kierownicą (ciężko żeby było inaczej,  jeżeli ma się proptoplastę w postaci CX’a lub GSA) - można np. sobie zmienić kolorostykę podświetlenia zegarów 

a na kierownicy są aż cztery pokrętła i np. wyłącznik podświetlenia wszystkich zegarów (oprócz prędkościomierza) – coś na wzór Black Panel z nie istniejącego już Saaba.

Miękkie zawieszenie ma tylko jedną wadę – 17 calowe felgi ładnie wyglądają na C czwórce ale maja wyższą masę nieresorowaną obniżającą komfort jazdy – sugeruję wybrać lżejsze szesnastki.

http://www.citroen.pl/home/#/citroen-c4/

 

Więcej zdjeć na facebooku:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.225917090849820.49287.161767590598104&type=3

Galeria:

{gallery}k2/hotele/manor{/gallery}

Tekst i zdjęcia:  Maciej Szanter i Agnieszka Płotczyk

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2013 10:24