sobota, 12 marzec 2016 11:17

Mercedes GLA 250 4Matic 211KM

Mercedes GLA to już kolejna, czwarta wersja klasy A. Jest najbardziej uniwersalna i według mnie najlepiej się prowadzi w polskich warunkach drogowych ze wszystkich A klas którymi jeździliśmy.

 mbgla 1

GLA nie jest tak wysoki jak tradycyjne SUV'y typu Mercedes GLS czy Volvo XC 90, więc nie trzeba się do niego „wdrapywać” na wysoko umieszczone siedzisko.

mbgla 16

Powiem więcej - wsiadanie do wersji GLA jest dużo wygodniejsze niż do Mercedesa CLA Shooting Break który jest bardzo niski.

mbgla 3

Większy prześwit nie tylko pozwala na spokojną jazdę po polnych drogach (ale bez przesady – to nie jest samochód terenowy) ale i dłuższy skok zawieszenia zapewnia zdecydowanie największy komfort jazdy z całej gamy Mercedesów zbudowanych na bazie Klasy A.

mbgla 14

Duży udział w przyjemności z jazdy ma silnik 2,0 T o mocy 211KM połączony z rewelacyjną skrzynią automatyczną 7G-DCT.

mbgla 8

Nie będzie tajemnica, jeżeli powiem, że ta skrzynia działa dużo lepiej z mocniejszym 211 konnym silnikiem niż z wersjami 156 KM benzyna i 170 KM diesel.

Wnętrze jest prawie identyczne z pozostałymi wersjami najmniejszego Mercedesa.

mbgla 7

mbgla 9

Pakiet AMG Line doskonale akcentuje wygląd auta

Zdecydowanie polecam wybrać te sportowe fotele zamiast standardowych z osobnym zagłówkiem.

mbgla 6

Czy muszę jeszcze wspominać że jeżeli na sprzęcie grającym jest napis Harman/Kardon to macie gwarancję świetnego nagłośnienia.

mbgla 12

mbgla 5

Jedyne do czego miałem zastrzeżenia to opony typu Run Flat które są bardzo twarde i zmniejszają komfort podróżowania. Ale wystarczy zamówić auto bez tego rozwiązania i po problemie. 

GLA na 19 calowych kołach wygląda świetnie 

mbgla 15

mbgla 4

Ten Mercedes GLA tak na nam się spodobał w redakcji, że postanowiliśmy przyznać mu tytuł najlepszego SUV'a jakim jeździliśmy w 2015 roku.

mbgla 10

mbgla 11

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 12 marzec 2016 11:55