wtorek, 03 listopad 2015 18:36

Harley-Davidson Road Glide Special vs. Suzuki Intruder C1500T

intruderglide 5

Niby takie same, a jednak inne.

 

Harleyem Street Glide jeździliśmy w zeszłym roku  http://www.turystyka-motoryzacyjna.pl/index.php/item/196-1-harley-davidson-experience-ride-2014-i-harley-davidson-street-glide 

hdstreetglide 13

Wersja Road Glide różni się od Street'a tylko przednią owiewką

intruderglide 20

intruderglide 19

Ta niebieska deska bardziej mi się podoba, ale jest dalej odsunięta od kierującego i trzeba mocniej wyciągać ręce aby zmienić ustawienie na ekranie nawigacji. Ponadto wydaje mi się, że słabiej chroni od wiatru niż ta w Street Glide.

intruderglide 18

Poza tym to klasyczny Harley-Davidson

Trzeba przyznać, że Suzuki odrobiło lekcję i zbudowało cruisera na wzór Harleya-Davidsona, ale zrobiło to po swojemu.

intruderglide 6

Po pierwsze pozycja za kierownicą – ta w Suzuki bardziej mi pasowała, chociaż siedzisko jest za twarde jak na prawdziwego cruisera do jazdy w dalekie trasy. (ale od czego są akcesoria lub dobry tapicer :)

intruderglide 3

Natomiast Harley Road Glide to synonim bardzo miękkiego siedziska, do którego dokupił bym dodatkowe oparcie dla kierowcy, bo miałem tendencję do zsuwania się do tyłu.

intruderglide 12

Druga duża różnica to silnik – obydwa mają klasyczną widlastą dwójkę ale zupełnie inaczej rozwijają moc. Harley „ciągnie” z dołu pięknie bulgocząc, a Suzuki brakuje chęci do nabierania obrotów a ponadto dźwięk silnika nie ma tak fajnego „gangu”jak Glide.

intruderglide 11

Co ciekawe Harley-Davidson nie podaje na swoich stronach mocy Road Glide'a – według info od jednego z dilerów ma 86 KM z pojemności 1,7 L.

intruderglide 16

Suzuki Intruder z pojemności 1500cm wyciąga 79 KM.

intruderglide 9

Suzuki zawiodło mnie brakiem elastyczności przy małych obrotach połączonym ze zbyt krótkim pierwszym biegiem, co powodowało, że skręcając w boczną ulicę nie bardzo wiedziałem czy „kręcić” go na pierwszym biegu, czy też „szarpać” motocyklem na zbyt małych obrotach drugiego biegu. I muszę przyznać, że to pierwsze Suzuki w którym źle dobrano silnik do skrzyni biegów. Jak poczytacie nasze testy innych motocykli, czy samochodów, zawsze podkreślałem że ta firma robi to doskonale.

intruderglide 2

Pomysł Harleya z otwieranymi z pozycji kierowcy kuframi, przyjął się także w Intruderze

intruderglide 7

intruderglide 17

intruderglide 8

Główna subiektywna różnica pomiędzy Suzuki a Harleyem, to wyższa sztywność ramy i zawieszenia Suzuki oraz coś co nazwałem „poskręcaniem” - Suzuki jest zwarty, a Harley posiada cechę jakby miał luz na łożysku ramy główki i był taki trochę „rozklekotany”.

intruderglide 1

intruderglide 10

Który wybieram? Chyba Harleya, ma to „coś” w sobie czego nie ma Suzuki który jest bardziej „techniczny” i jest taki zasadniczy - nie ma w sobie pierwiastka szaleństwa który oferuje Harley.

intruderglide 13

intruderglide 4

 

Zdjęcia i tekst: Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 03 listopad 2015 19:23