środa, 21 styczeń 2015 22:07

Mercedes C220 BlueTec AMG Line 170 KM

Nie będę ukrywał, że ten Mercedes klasy C bardzo mi się spodobał..

 

 

Przede wszystkim za doskonałą pozycję za kierownicą,

c220 1

ergonomiczny i wygodny fotel z bardzo dużą regulacją

c220 2

 

w połączeniu z bezpośrednim układem kierowniczym i małym promień skrętu (nie osiągalny dla samochodów przednio napędowych).

c220 13

Druga sprawa to fantastyczny wygląd – dzięki pakietowi AMG na które składają się felgi 18 calowe zderzaki, progi, i duże hamulce.

c220 9

Kolejny argument to nie tylko jakość wykonania Mercedesa (bo to zawsze był wzorzec), co bardziej poczucie, że kupując samochód klasy premium a już zwłaszcza Mercedesa, wiesz że tam pracują inżynierowie którym płaci się myślenie i tworzenie nowych rozwiązań i udogodnień..... które za jakiś czas wprowadzi konkurencja :)

Spójrzmy np. na boczek drzwi – głośnik został umieszczony wysoko co daje rewelacyjny dźwięk (dlaczego inni montują je na wysokości kostek?) i jednocześnie zwalnia miejsce na butelkę czy otwieranie bagażnika. Proste? To dlaczego konkurencja tego nie robi?

c220 16

 

Przyciski są tak ułożone, że jest wygodnie je naciskać i w nocy łatwo znaleźć bo są podświetlone łagodnym światłem

c220 3

 

Brak typowej dźwigni daje dużo miejsca na środku tunelu.

Większością ustawień można sterować tym pokrętłem na środku

c220 19

 

i na kierownicy

Przełącznik Agility sterujący trybami jazdy (Sport, Comfort, Eco) zmienia charakter auta: Comfort sprawdza się w korkach i jeździe miejskiej

c220 24

 

Sport jak mamy ochotę trochę szybciej pojeździć (używa wyższego zakresu obrotów)

c220 22

 

Tylne szyby były za mocno przyciemnione co w połączeniu z automatycznie przyciemnianym środkowym lusterkiem powodowało, że w nocy niewiele widać do tyłu,

c220 11

Za to kamera od cofania chowała się nad tablicą po użyciu aby się nie zabrudzić – bardzo praktyczne rozwiązanie, ale obraz w nocy na wyświetlaczu był bardzo jasny.

c220 15

Elastyczny silnik połączony ze świetną skrzynią 7 G-Tronic i co ważne z całkiem niezłym dźwiękiem silnika diesla ( na to akurat zwracam mocno uwagę, a BMW musi się jeszcze trochę postarać w tej dziedzinie).

c220 6

Przednie światła w technologii LED ILS są rewelacyjne

c220 14

 

Bagażnik jest duży

c220 21

 

składanie oparcia kosztuje 1230zł - ale warto podłoga jest płaska i jest otwór do przewozu nart.

c220 20

Minusem są zbyt szerokie koła w pakiecie AMG (zwłaszcza tylne – 245/45/18) – jeździłem jak była mroźna mgła opadająca w szadź i non-stop buksowały przy ruszaniu, nawet do 80 km/h – po prostu samochód jest zbyt lekki do tak szerokich opon w zimę.

W schowku znajdziemy pojemnik na zapach który jest pobierany do klimatyzacji 

c220 5

Ale nie ma tego złego -okazuje się że nawet buksując Mercedes prowadzi się stabilnie i dokładnie na wprost.

c220 7

 

I jeszcze jedno – po otwarciu drzwi, po chwili zaczyna grac radio – zanim usiądziemy i włączymy stacyjkę. Może powiecie że to gadżet, ale ja uważam to za bardzo miły akcent na rozpoczęcie jazdy Mercedesem klasy C.

c220 12

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(0 głosów)