niedziela, 28 lipiec 2013 11:39

Harley-Davidson Demo Tour 2011

Ride to Decide – to hasło tegorocznej edycji Harley-Davidson Demo Truck Tour

Wielka ciężarówka załadowana najnowszymi modelami Harleya-Davidsona odwiedziła 8 dealerów tej marki w Polsce i umożliwiła miłośnikom dwóch kółek na poznanie amerykańskiej legendy.

W tym roku z powodu pogody udało mi się  przejechac tylko dwoma motorami – pierwszy to Fat Boy – ten model kojarzy mi się nieodparcie z filmem Terminator 2 i Arnoldem Schwarzenegerem uciekającym czarnym Harleyem

Spodobała mi się funkcja wyświetlania wrzuconego biegu i obrotów na małym wyświetalczu współzamiennie z licznikiem kilometrów/mil.

W tym żółtym klasycznym modelu kierownica niestety ograniczała mocno skręt.

Natomiast błękitny Electra Glide Classic to już motor do wielkiej turystyki motoryzacyjnej - wygodniejsza pozycja z miękkim siodłem i wielką owiewką kryjącą sześć zegarów radio z nawigacją i głośniki.

Tak naprawdę pierwszy raz jechałem z włączonym radiem i głośnikami z przodu w motorze i powiem, że mi się spodobało i nie przeszkadzało tak jakbym miał podłączone radio do kasku.

Silnik o pojemności 1,7L „ciągnie” od najniższych obrotów i posiada klasyczne „Good Vibrations” - fajne uczucie ale dla niewtajemniczonych (zwłaszcza tych w samochodach stojących obok i pokazująch paluchem) stanowi niezły ubaw.

 

Galeria:

{gallery}k2/jednoslady/h_d_demo_tour_2011{/gallery}

 

Tekst i zdjęcia:  Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 09:05
Więcej w tej kategorii: Yamaha FJR 1300 - model 2013 »