środa, 13 sierpień 2014 11:43

Honda MSX 125

Na zdjęciach Honda MSX wygląda jak duży, dorosły motocykl, a w rzeczywistości jest małym motorkiem co nie ujmuje jego jakości wykonania bo ma wszystko jak jego więksi bracia.

 

Honda MSX125  2

Wszystkie przyrządy działają jak w pełnowymiarowych motocyklach – no może w wyjątkiem podnóżków, dźwigni zmiany biegów czy hamulca nożnego które są mniejsze i moje duże stopy miały problem z ich obsługą.

Z przodu zastosowano prawdziwe zawieszenie odwrócone a z tyłu prosty wahacz -tylko że trochę za twardo zestrojony miał amortyzator, który za bardzo przenosił warszawskie dziury prosto na kręgosłup.

Honda MSX125  5

Silnik wydaje całkiem fajny dźwięk jak na tak małą konstrukcję i raptem 9,8 KM mocy. W porównaniu z dużymi motorami wydaje się to śmieszną wartością ale w porównaniu ze skuterami klasy 50 cm3 z którymi przyszło mi się „zmierzyć” na światłach to już dużo i pozwala spokojnie zostawić je i samochody z tyłu podczas startu ze świateł – nawet z takim wielkoludem za kierownicą jak ja :) a mam 191 cm wzrostu)

Honda MSX125  6

No właśnie jeżdżąc Hondą MSX 125 po mieście widziałem dużo uśmiechniętych ludzi na mój widok :) Nie wiem czy śmiali się do mnie czy ze mnie? :) Bo znajomi mówili że wyglądam komicznie na tak małym motorku :)

Honda MSX125  3

Ale mnie to zupełnie nie przeszkadza, ważne, że MSX prowadzi się bardzo fajnie, jest lekki i niesamowicie poręczny więc zdecydowanie go polecam tym którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z jednośladami niezależnie czy zrobią prawo jazdy kat. A1 czy też jeżdżą już samochodami i chcą spróbować jak to jest w „wiatrem we włosach”

 

Tekst: Maciej Szanter

Zdjęcia: Honda

Oceń ten artykuł
(0 głosów)