niedziela, 28 lipiec 2013 17:34

BMW C 650 GT

Bawarski producent samochodów i motocykli, jak każdy szanujący się producent jednośladów chce mieć w swojej ofercie także skutery.

Ale nie jakieś tam pięćdziesiątki, sto dwudziestki piątki (choć i taki w przeszłości się zdarzył, ale czy to był jeszcze skuter?), a nawet dwieście pięćdziesiątki, poważny koncern robi poważne skutery. Obecnie w ofercie BMW są dwa modele C600 Sport i C650 GT. Oba duże, szybkie i naszpikowane nowinkami technicznymi. Tym razem mieliśmy okazję przejechać się miększym z nich. Przedstawiamy Państwu BMW C650 GT.

bmw c650gt 3

Zwarta wysoka sylwetka z piętnastocalowym kołem z przodu zamocowanym na klasycznym widelcu upside-down Niemal całą przednią owiewkę zajmuje potężny reflektor niemal przechodzący w dużą, regulowaną szybę. Za przednią osłoną szeroki tunel między nogami kierowcy. Analogowo-cyfrowa tablica przyrządów wyświetla taką ilośc informacji, że bez instrukcji nie da rady się zorientować, o czym mowa, a minie wiele tygodni zanim zdążymy się w tym swobodnie poruszać.

bmw c650gt 7

Za wysokim siedzeniem kierowcy jeszcze wyżej umieszczone siedzenie Plecaczka, na tyle wysokie, że nawet zza wysokiego kruszynka będzie wszystko widziała. Duży prześwit nad tylnym kołem zapowiada duży skok tylnego zawieszenia i komfortową amortyzacje. Pod kanapą obszerny schowek zdolny zmieścić dwa kaski integralne.

bmw c650gt 8

Sercem GT jest dwucylindrowy silnik, chłodzony cieczą z czterema zaworami na cylinder, który generuje 44 KW (60KM) mocy przy 7500 obr/min i 66 Nm momentu obrotowego przy 6000 obr/min. Daje to przyzwoitą dynamikę dynamikę, choć na kolana nie powala, to trochę za mało jak na 261 kg masy w pełni zatankowanego motocykla plus pasażerowie i bagaż. Dodaniu gazu towarzyszy metaliczne brzęczenie wydobywające się z tłumika, rosnące w miarę przyspieszania. Na początku drażni, ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić.

bmw c650gt 4

Mimo dużych rozmiarów skuter jest nadspodziewanie zwinny, znakomicie trzyma się w zakrętach, stabilnie prowadzi się na wprost. W kokach radzi sobie bardzo dobrze, przeciska przez największe korki, trzeba tylko uważać na lusterka suvów i samochodów dostawczych, bo może o nie zahaczać swoimi. Jednak jego żywiołem nie jest miejski tłum, ale trasa, dalekie podróże, obce zakątki i kraje.

bmw c650gt 9

Tu jest jego miejsce. Wygodny, wręcz komfortowy, z bogatym wyposażeniem turystycznym będzie znakomitym kompanem do... powiedzmy objechania dookoła całej Europy, albo krótki wypad na Nordcapp.

bmw c650gt 2

Jak zwykle w przypadku bawarczyków, na niskie ceny nie mamy co liczyć, jednak dla zapalonego, zamożnego turysty motoryzacyjnego jest to znakomity sposób na nudę limuzyn i pretensjonalność kabrioletów. Zarówno w mieście jak i w dalekiej podróży. Skoda, że test był tak krótki, chętnie wybralibyśmy się nim w taką podróż, do Gdańska, Berlina, Paryża, albo Madrytu.

bmw c650gt 1

 

Galeria:

{gallery}k2/jednoslady/bmw_c_650_gt{/gallery}

 

Tekst Piotr „Pete” Antoszewski

Zdjęcia: Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 08:23