niedziela, 28 lipiec 2013 15:23

Rage Revolution Underground Run 2012

To wyjątkowa impreza towarzysko-motoryzacyjna zorganizowana przez Elite Circle – elitarny klub zrzeszający pasjonatów szybkich aut, pięknych kobiet, najlepszych klubów i najdroższych hoteli, a że ekipa Turystyki-Motoryzacyjnej.pl lubi takie klimaty – nie mogło nas tam zabraknąć.

Twórcą Elite Circle i co za tym idzie Rage Revolution jest Robert Rasiński – także pomysłodawca Rage Race w którym startowałem czterokrotnie. W zeszłym roku Rage Race zostało sprzedane innej firmie (jej nazwę lepiej pomińmy) która koncertowo rozłożyła tą imprezę na łopatki i ubiegłoroczna edycja się nie odbyła.

Pół roku uczestnicy R-R „męczyli” Roberta aby zorganizował ponownie im event motoryzacyjny – i w końcu się przełamał, zaprosił do współpracy niezawodną Olę Krzemińską z firmy www.Powersport.pl  i zorganizowali nam (uczestnikom) doskonałą zabawę na światowym poziomie.

Team 4Drive-Turystyka-Motoryzacyjna.pl w składzie Mariusz Bednarski i Maciej Szanter wystartowała w Porsche 911 Turbo (500KM).

 

Ale zaczninijmy od początku – czyli spotkania w czwartek na Torze Poznań, uczestnicy brali udział w próbach czasowych w podstawionym przez organizatora Mercedesie SLS

oraz sesji treningowej we własnych autach pod okiem znanego kierowcy driftowego – Macieja Polody.

 

Po zakończeniu jazd dostaliśmy pierwsze zadanie do rozwiązania – tak lubiane na R-R: kupić gazetę poznańską, znaleźć ogłoszenie zamieszczone przez Elite Circle i je rozwiązać – w tym przypadku odnaleźć miejsce w którym pukają się koziołki i świetego Mikołaja. Fajnie to musiało wyglądać dla postronnych: jak nagle na stację benzynowa wpada kilkanście szybkich aut i wszyscy piloci biegną kupić jedną gazetę (mi się udało kupić przedostatnią) i po chwili wszyscy wyjeżdzają i udają się do centrum Poznania w celu odszukania kogoś przebranego za Św. Mikołaja w środku lata.

Nocleg mieliśmy w NH Hotelu**** w centrum Poznania - skąd blisko już było wieczorem do klubu Blue Berry Bar.

 

Piątek – start o g.11.00 spod NH Hotelu

 

Formowanie grupy

 

Po południu dojechaliśmy do Torunia na największy tor gokartowy - rozpoczeliśmy zmagania z czasem i innymi zawodnikami

 

Walka była zacięta

Ola Krzemińska przed startem

 

Karol popełnił błąd, który Mariusz od razu wykorzystał.

 

Śrubkę Panu przykręcimy

 

Najlepszy czas osiagnął Wojciech Krzyżanowski.

Z Torunia polecieliśmy autostradą do Gdyni

 

Konie u wodopoju

 

Dziewczyny z adrenalineshot.pl

Naklejka na Corvette Jurka Dziewulskiego

 

Nocleg w Hotelu Nadmorski**** w Gdyni.

Wieczórem oczywiście zabawa – tym razem w Unique Club w Sopocie

Sobota to dzień zmagań na wodzie – jedni dojechali autami do Juraty – inni dopłyneli łódkami

Do wykonania były zadania: przepłynięcie wakebordem na wyciągarce

 

Pływanie skuterem wodnym na czas, które sytrasznie lubię

I największa niewiadoma i atrakcja za razem – Fly Board

Najpierw przypina się do nóg i rąk sterowanie strumieniem wody które wytwarza skuter wodny

 

Balansując nogami i rękami trzeba nadać kierunek wypychania do przodu....

 

i do góry

 

Wieczorem zakończyliśmy Rage Revolution uroczystą kolacją i galą rozdania nagród w Hotelu Nadmorski.

 

Od teraz nic juz nie będzie takie same - przejechanie prawie 1300km w trzy dni w Porsche 911 Turbo o mocy 500KM  zrobiło na mnie piorunujące wrażenie.

Przyśpieszenie w granicach 3 sek do 100km/h to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Ale jeszcze większe wrażenie zrobiły na mnie carbonowo-ceramiczne hamulce - są nie do ugotowania - wręcz nawet po gwałtownym hamowaniu na autostradzie są wręcz ledwo ciepłe - tradycyjne hamulce po takim hamowaniu świecą i bije od nich gorąco.

Fenomenalna ośmiobiegowa skrzynia PDK w połączeniu z napędem na cztery koła gwarantują stale przenoszenie mocy na koła - bez pisku i poślizgu.     

Dziękuję Robertowi i Oli za stworzenie prestiżowego klubu Elite Circle i pierwszego z cyklu eventów motoryzacyjnaych Rage Revolution na którym doskonale się bawiłem i gorąco polecam. Następne imprezy dla członków klubu to Ibiza Project we wrześniu i Winter Challange w Finlandii

 

Galeria:

{gallery}k2/imprezy/eventy/rage_rev_2012{/gallery}

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 12:40