Co warto wiedzieć

Poradnik

Najłatwiejszy cel

Na początek warto skupić się bardziej na samych przygotowaniach do podróży niż poszukiwaniu jakiegoś dalekiego celu. Proponuję zatem wyznaczenia jakiegoś miejsca np nad wodą na tyle blisko aby maksymalnie podróżować 2-3 godziny. Da Wam to komfort, że jeżeli stwierdzicie, że Wam się tu nie podoba to możecie spokojnie zmienić lokalizację czy też po prostu wrócić. Moglibyście się zdziwić jak dużo czasu potrafi zejść na szykowanie się jak nie ma się w tym wprawy a to nie o to chodzi abyście mieli wrażenie, że całą przygodę tylko się pakujecie. 

Dalsza wyprawa

Krokiem drugim jest oddalenie się na większą odległość abyście faktycznie poczuli, że podróżowanie. Polecam zaryzykować i zaznaczyć na mapie trzy punkty, które zainteresują was z polecenia zupełnie obcych osób. Możecie wyszukać takie cele na forach bądź zadać pytanie na swoim mediach społecznościowych. Chodzi o to aby pojechać w miejsce nieznane, niesprawdzone i przekonać się czy taka podróż wam odpowiada. 

Daleko

Jak już nabierzecie pewności siebie, wprawy w pakowaniu i komfortu w podróżowaniu w nieznane to znaczy, że jesteście gotowi na dłuższą podróż. Polecam wtedy wyznaczyć sobie cel końcowy np z Warszawy do Madrytu i czas dotarcia np tydzień. Warto jechać bocznymi drogami przez centra miast. Pozwoli wam to na delektowanie się podróżą a nie tylko pokonywanie kilometrów. Często w małych miasteczkach organizowane są jakieś wydarzenia, które mogą Cię zainteresować.

Zaobserwuj

kod bonusowy lvbet